Mecz Wisla Krakow kontra Znicz Pruszków zakończony wynikiem 6-2 dnia 2023-10-07 15:30 na stadionie Stadion Miejski im. Henryka Reymana

W atmosferycznym otoczeniu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, Wisła Kraków zdobyła spektakularne zwycięstwo nad Zniczem Pruszków, kończąc spotkanie wynikiem 6-2. To była 11. kolejka I Ligi, a mecz rozpoczął się punktualnie o 15:30, 7 października 2023 roku. Po zaciętej pierwszej połowie, w której Wisła prowadziła 3-1, drużyna z Krakowa nie zwalniała tempa i kontynuowała ofensywną grę w drugiej części. Pod okiem sędziego J. Małyszka, Wisła pokazała, dlaczego jest jednym z najgroźniejszych przeciwników w lidze. Czy to jest punkt zwrotny dla zespołu po serii niepowodzeń? Czy ten mecz to początek ich drogi do triumfu w lidze? Kliknij i przeczytaj pełną relację z tego zaskakującego spotkania.

Przebieg meczu:

W dniu 7 października 2023 roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużynami Wisła Kraków a Znicz Pruszków. Spotkanie to było rozgrywane w ramach 11. kolejki I Ligi. Od samego początku wszyscy kibice wiedzieli, że mogą spodziewać się widowiska.

W pierwszej połowie meczu obie drużyny nie zawiodły oczekiwań. Znicz Pruszków wyszedł na prowadzenie już w 22. minucie, kiedy to S. Nagamatsu strzałem zaskoczył bramkarza Wisły i wyprowadził swoją drużynę na 1-0. Jednak gospodarze szybko zareagowali i w 37. minucie Goku Román wyrównał wynik, dając radość tysiącom kibiców zgromadzonych na stadionie.

Po przerwie Wisła Kraków weszła na boisko z jeszcze większą determinacją. Ángel Rodado dwukrotnie pokonał bramkarza Znicza, najpierw w 46. minucie, a następnie już w 48. minucie, dając swojej drużynie przewagę 3-1. Wisła nie zamierzała zwalniać tempa i w 60. minucie Ángel Baena znalazł się na listę strzelców, podwyższając prowadzenie do 4-1.

Gdy wydawało się, że Wisła ma mecz pod kontrolą, Znicz Pruszków postanowił się nie poddawać. S. Nagamatsu w 82. minucie zdobył swoją drugą bramkę, a Miki Villar zakończył strzelanie w 84. minucie, ustalając wynik na 6-2 na korzyść Wisły Kraków. Obie drużyny zaprezentowały się bardzo ofensywnie, co przełożyło się na efektowne akcje i wysoką liczbę bramek.

Kartki:

W trakcie meczu było dużo emocji, co nie ominęło wpływu na decyzje sędziego. Kartki żółte zostały pokazane zawodnikom obu drużyn. W drużynie gospodarzy M. Carbo otrzymał żółtą kartkę w 29. minucie, K. Duda w 79. minucie, a J. Colley w 89. minucie. Natomiast w drużynie Znicza Pruszków żółte kartki zostały pokazane J. Wojcickiemu w 64. minucie oraz Y. Tkachukowi w 70. minucie.

Niestety, emocje na boisku doprowadziły również do sytuacji, w której zawodnicy otrzymali czerwone kartki. W drużynie gospodarzy kilku zawodników musiało przedwcześnie opuścić plac gry z powodu dyscyplinarnych kartek, jednak konkretnych informacji na ten temat nie posiadamy. Również w drużynie Znicza Pruszków kilku zawodników zobaczyło czerwoną kartkę, ale tak jak wcześniej, nie mamy szczegółowych danych na ten temat.

Podsumowanie:

Mecz sędziował J. Małyszek, który miał trudne zadanie utrzymania porządku na boisku w trakcie emocjonującego widowiska. Kibice obu drużyn mogli cieszyć się z wielu bramek oraz widowiskowej gry. Wisła Kraków okazała się zdecydowanie lepsza od Znicza Pruszków, zwyciężając 6-2.

Następne mecze dla Wisły Kraków to starcia z Resovią Rzeszów, Podbeskidziem oraz Polonią Warszawa. Drużyna Znicza Pruszków natomiast zmierzy się z Arką Gdynia, Miedzią Legnica oraz Chrobrym Głogów. Zapowiada się interesujący okres dla obu drużyn, które będą dążyć do osiągnięcia kolejnych sukcesów.